Обслуговування електроінструменту
У цій статті я наведу загальні принципи пов'язані з обслуговуванням електроінструменту, і невеликі поради стосуються окремих категорій, дрилі, болгарки, перфоратори, лобзики і т. д.
Отже приступимо, перше, що хотілося б сказати, це те що кожен інструмент повинен служити своєї мети, а не так як у нас, шуруповертом починають заважати різні суміші, а потім дивуються чому редуктор провернувся або електрика згоріла, з дрилем починають гіпсокартон встановлюють і після 100 пробурених отворів за день дивуються вийшов з ладу редуктору, перфоратором виробляють великі демонтажні роботи, а потім в подиві з чого б ударний механізм посипався, починають болгаркою полірувати автомобіль, а після дивуються выгоревшему якоря... загалом, прикладів можна приводити багато, але суть одна, кожен інструмент повинен використовуватися суворо за призначенням, але якщо ви вирішуєте все таки зробити щось не входить до його функції, тоді робіть це акуратно, слідкуйте за перегрівом, переконайтеся в тому, що він добре змазаний і давайте регулярно відпочивати. Але навіть у такому випадку Ви не застраховані в 100% щасливий кінець!
Друге, що хотілося б сказати, це зовнішній вигляд і чистота електроінструменту, у нас люди, як правило, як міркують, ну його ж не в сервант ставити, навіщо з ним возитися то. Вас ніхто не змушує мити з милом, але перед або після кожного використання, переконайтеся що повітрозабірники чисті і не забиті тирсою, стружкою, пилом або іншим будівельним сміттям, в залежності від інструменту, почистіть кріпильний механізм, уважно огляньте кнопку включення і вытрусите звідти все що там є, ну і в цілому відчистіть корпус від бруду або будівельних викидів, хоча б сухою ганчіркою, а краще заведіть для цього яку-небудь щітку або пензлик, Ви здивуєтеся наскільки інструмент довше і краще буде працювати без перегріву та й загалом без поломок.
У третіх це саме використання, навіть якщо ви використовуєте за призначенням, то сильно старатися не треба, давай ті відпочити, не тисніть, не наседайте, пам'ятайте інструмент повинен виконувати свою роботу сам, ви тільки направляючи його в потрібне русло, зайве завзяття може погубити інструмент. А то у нас як чоловік купив болгарку 125 діаметра за 30 доларів і пішов їй різати швелера сантиметрові, насідаючи на неї всією вагою щоб швидше було... але що з такою болгаркою трапляється, я думаю, вам не варто розповідати, так як для цих цілей є 230 болгарка, або нехай навіть і 125, якщо не зручно 230 працювати, тільки не за 30 доларів, а за 130... Це ж стосується і тих хто для професійної роботи бере побутовий інструмент.
В четвертих це звичайно мастило, практично у всьому електроінструменті, є якісь рухомі частини, які регулярно потрібно змащувати, але детальніше цієї теми я торкнуся трохи нижче, окремо для кожної категорії.
П'яте це щітки, якщо раптом інструмент почав працювати з перебоями, іскрити, втратив потужність або почав пованивать... в загальному почав поводитися не так як завжди саме в плані електрики, припиніть роботу і задумайтесь коли ви останній раз міняли щітки? І може коштувати зазирнути в них зараз, поки вони не пошкодили колектор настільки, що його доведеться міняти?
Тепер коротко про кожній групі окремо:
Дрилі — в цілому нічого військового в їх обслуговуванні немає, вистачає тільки загальних рекомендацій, єдине місце, яке потрібно змащувати це редуктор, але до неї не так просто дістатися, так що якщо дриль на гарантії або ви не дуже соображаєте в техніці, то краще довірити цю справу професіоналам.
Болгарки — раджу дуже пильну увагу приділяти забруднення, акуратно розкручувати диск, що б не зірвати стопорний шпиндель! Змащується редуктор, для цього зніміть шайби, захист і викрутіть чотири шурупи навколо шпинделя, дістаньте частина гіпоїдною пари, намастіть і закрутіть назад, нічого складного в цьому немає, впоратися кожен!
Перфоратори — завжди перед тим, що змінювати бурильний інструмент, обмазуйте хвостовик спеціальної змащення, патрон повинен бути нівельований завжди. Також змащується та ударний механізм з редуктором, якщо це бочкової перфоратор, то в ньому швидкий доступ, як правило, просто пластикова кришка зверху, бочкові потрібно змащувати чаші прямих. Якщо прямій, то там важче, потрібно буде розібрати перфоратор, ситуація як з дрилями, якщо розберетеся лізьте, немає довіртесь професіоналам.
Лобзики — фактично не обслуговуються речі, стежте що б не був забитий тирсою і все, коли прийде час щіток, можна буде і маятниковий механізм змастити.
Шуруповерти — мережеві не обслуговуються зовсім, тільки чистота, в акумуляторних пильну увагу потрібно звернути на акумулятори, якщо у вас звичайних шуруповерт, не з літієвими акумуляторами, то потрібно завжди повністю заряджати та розряджати, якщо літієві навпаки, намагатися не повністю розряджати, розгін для обох однаковий, повністю заряджаємо довше покладеного часу і повна розрядка.
Реноваторы — не обслуговуються.
Пили дискові — в цілому теж практично не обслуговуються, редуктор змащується разом із заміною щіток, стежте за чистотою, так як сильно забивається тирсою. Єдиний інструмент де майже ніколи не буває проблем з механікою, а тільки з електрикою, і то в 90% випадків за перегріву.
Фени — не обслуговуються та не ремонтуються. Запам'ятайте наступні, якщо є режим, продування або регулювання обертів, то завжди перед вимиканням по максимуму охолоджуйте його. Якщо ні, то після роботи ставте суворо соплом вгору-що гаряче повітря виходив вгору вільно, це в рази продовжить службу фена. Сильно боятися падінь.
Паяльники — не обслуговуються та не ремонтуються. Єдине, що можна порадити не залишати надовго включеним якщо не працюєте.
Точила — самий невибагливий інструмент, стежте за чистотою, і ставте якісні диски, що б не було биття.